البرز

جاده نجم آباد اشتهارد همچنان مسدود

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز، فلاح نژاد فرماندار نظرآباد ضمن اعلام این خبر و عذرخواهی از شهروندان و کسانی که از این مسیر عبور می کنند گفت: با تلاش های شبانه روزی مسیر کنارگذر جاده فقط برای ترددهای ضروری بازگشایی شده است.

وی گفت:با توجه به اینکه مسیر باز شده فقط جهت ترددهای ضروری است لذا از رانندگان خودروهایی که عبور آنها از این‌ مسیر ضرورتی ندارد خواهشمندیم به جهت حفظ ایمنی فعلا از جاده اشتهارد به نجم آباد استفاده نکنند.
فرماندار نظرآباد گفت: با توجه به اهمیت بازگشایی این مسیر کار مرمت جاده بی وقفه و در دوشیف کاری در حال انجام است و انتظار میرود در کوتاه ترین زمان ممکن کل مسیر بازگشایی شود.

بخشی از جاده اشتهارد به نجم آباد سحرگاه دوشنبه دوازدهم فروردین ماه برای جلوگیری از ورود سیلاب به روستای نجم آباد تخریب شده بود.

10 هزار هکتار از عرصه های بیابانی البرز درختکاری شد

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

10 هزار هکتار از عرصه های بیابانی البرز درختکاری شد
کرج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: 10 هزار هکتار از عرصه های بیابانی این استان از سال 93 تاکنون با ردیف اعتباری تخصیص یافته برای پروژه های بیابان زدایی درختکاری شده است.
به گزارش ایرنا، حامد فرضی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه کرج با بیان اینکه 50 هزار هکتار عرصه بیابانی در شهرستان های نظرآباد و اشتهارد وجود دارد، افزود: از این میزان 24 هزار هکتار به عنوان کانون ریزگرد داخلی نام برده می شود.
وی اضافه کرد: درصورت تامین اعتبار، طرح های بیابان زدایی در استان توسعه می یابد.
فرضی با بیان اینکه یکی از دغدغه ها تامین منابع آبی برای استان البرز است اظهار داشت: در صورتی که یک برنامه مدون و جامع برای استفاده بهینه و درست از منابع آبی نداشته باشیم در آینده دچار چالش جدی در این خصوص خواهیم شد.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از روستاهای البرز با کم آبی شدید مواجه هستند، گفت: آبرسانی به این روستاها توسط تانکر صورت می گیرد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز افزود: توسعه طرح های آبخیزداری، تقویت سفره های زیر زمینی، جلوگیری از فرسایش خاک، تقویت پوشش گیاهی و افزایش عمر مفید سدهای کرج و طالقان از برنامه های اصلی این اداره کل است.
فرضی در بخش دیگری از سخنان خود به اختصاص اعتبارات صندوق توسعه ملی برای هم افزایی تمام بخش های منابع طبیعی با محوریت آبخیزداری اشاره کرد و اظهار داشت: به دستور مقام معظم رهبری 200 میلیون دلار اعتبار از صندوق ذخیره ارزی برای اجرای طرح های منابع طبیعی کشور اختصاص یافته که در 40 سال گذشته بی سابقه است.

پرونده سه شهرک آلاینده صنعتی البرز به دادسرا رفت

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت که بی توجهی به قوانین زیست محیطی پرونده سه نفر از مدیران شهرک های صنعتی این استان را بر روی میز دادسراها قرار داد.
فردین حکیمی روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از الزامات محیط زیست در ایجاد شهرک های صنعتی، احداث سیستم تصفیه فاضلاب برای جمع آوری و استاندارد سازی فاضلاب واحد های صنعتی است.
وی اظهار داشت: از سوی دیگر یکی از اهداف ایجاد شهرک های صنعتی، متمرکز کردن استقرار واحدهای تولیدی صنعتی در یک محدوده مشخص با رویکرد رعایت نکات زیست محیطی است.
حکیمی ادامه داد: طبق برنامه ریزی با احداث سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی، نیازی به احداث
تصفیه خانه مجزا ( جز در موارد خاص ) برای هریک از واحدهای صنعتی نیست که این موارد باید در اولویت شهرک های صنعتی قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: بررسی ها نشان می دهد که در سنوات گذشته
احداث شهرک های صنعتی در البرز بدون پیش بینی زیر ساخت های زیست محیطی مانند
ایجاد سیستم تصفیه فاضلاب و فضای سبز مشجر بوده است.
وی بیان داشت: با وجود پیگیری های مکرر تعدادی از شهرک های صنعتی البرز از جمله
شهرک صنعتی سیمین دشت، سپهر نظرآباد و هشتگرد اقدامی برای ساخت تصفیه فاضلاب صنعتی انجام نداده اند.
حکیمی اضافه کرد: در شهرک های صنعتی اشتهارد و نظرآباد که دارای سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی هستند به دلیل عدم راهبری مناسب، کم کاری و بی توجهی مدیران این شهرک ها، شاهد آلودگی زیست محیطی توسط برخی صنایع هستیم .
وی تاکید کرد که این آلودگی های زیست محیطی تهدیدی برای سلامت عمومی ، بهداشتی و اراضی کشاورزی محسوب می شود.
حکیمی با اشاره به اینکه یکی از مصادیق سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ، ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی، مدیریت مصرف، استفاده از فناوری های نوین و انرژی های پاک در راستای کاهش آلودگی ها و مخاطرات زیست محیطی بوده است ، گفت: همانگونه که به توسعه اشتغال و کارآفرینی باید توجه شود، موضوع حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن نیز باید در اولویت متولیان توسعه صنعت قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز بیان داشت: یکی دیگر از الزامات زیست محیطی در صنایع، توسعه، حفظ و نگهداری فضای سبز مشجر است.
وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آب در استان، استاندارد سازی فاضلاب های تولیدی در صنایع، علاوه بر کاهش بارآلودگی فاضلاب و هزینه های ناشی از مصرف آب، امکان استفاده از پساب در مصارف غیر شرب به ویژه آبیاری فضای سبز امکانپذیر می شود.
حکیمی گفت: با توجه به عدم مدیریت و استاندارد سازی فاضلاب سه شهرک صنعتی و هدایت فاضلاب به تالاب صالحیه، در اجرای ماده یک و چهار قانون قانون حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب های کشور، پرونده تخلف برای سه مدیریت شهرک صنعتی استان تنظیم و به صورت مستقل در دادسرای ساوجبلاغ و نظرآباد در حال رسیدگی می باشد.
وی یادآور شد که از سال گذشته، اقداماتی در راستای اصلاح و بهبود عملکرد سیستم تصفیه فاضلاب شهرک های صنعتی اشتهارد و نظرآباد در حال انجام بوده ولی نتیجه این اقدامات منجر به رفع مشکل آلایندگی پساب خروجی نشده است.
استان البرز 9 شهرک صنعتی دارد .

بازداشت 3 مسئول در استان البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

رئیس کل دادگستری البرز از دستگیری دو نفر مدیر شرکت خدماتی شهرک صنعتی و یک عضو شورای اسلامی شهر اشتهارد خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد فاضلیان در این باره اظهار کرد: این افراد به اتهام اولیه خیانت در امانت دستگیر شدند.

وی گفت: موارد دیگر اتهامی نیز ممکن است وجود داشته باشد که در حال رسیدگی به پرونده هستیم.

پیش از این چند عضو شورا و شهردار سابق شهر اشتهارد هم با اتهام ارتشاء و اختلاس بازداشت شده بودند.

در ماه‌های اخیر علاوه بر این موارد، افراد دیگری هم دستگیر شده‌اند که از جمله مهمترین آنها می‌توان به شهردار اسبق کرج، مدیرکل سابق بنیاد مستضعفان البرز، یکی از مدیران شهری فردیس، معاون اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، ۲۱ نفر از کارکنان شهردار کرج و پنج نفر از کارکنان شهرداری ماهدشت اشاره کرد.

بهره‌برداری از ۶۰ واحد صنعتی/ افتتاح مدرسه هوشمند ویژه فرزندان کارگر شهرک صنعتی البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز گفت: همزمان با چهلمین جشن انقلاب اسلامی در استان البرز 60 واحد صنعتی به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد امین بزاز پور فرشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در البرز، با بیان اینکه استان البرز بیش از 70 واحد صنعتی دارویی در خود جای داده است، اظهار داشت: این استان ظرفیت بسیاری دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این استان با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در چهلمین سالگرد انقلاب با افتتاح 60 واحد صنعتی همراه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه در هفته دولت نیز واحدهای صنعتی بسیاری در البرز به بهره‌برداری رسیده است، گفت: می‌توان گفت طی افتتاح 60 واحد صنعتی با ایجاد شغل برای هزار و 500 نفر همراه خواهیم شد.

به گفته فرشی در سال جاری استان البرز موفق به بهره‌برداری از 150 واحد صنعتی شده‌ایم که این میزان از تعهد ما در سامانه وزارتخانه بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه فاز پنجم شهرک صنعتی اشتهارد با امکانات و زیر ساخت در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: اشتهارد با 70 درصد واحد فعال موفق به تولید 50 درصد از جامعه هدف خود شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز معتقد است که طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۱۰۰ واحد تحت تملک بانک‌ها احیاء و به چرخه تولید برگشته است.

فرشی از بازگشت ۶۵ درصدی این واحدها خبر داد و اضافه کرد: سعی داریم با تخصیص اعتبار لازم تصفیه خانه شهرک صنعتی اشتهارد را ارتقاء دهیم و مشکلاتی همچون وجود بوی بد را برطرف کنیم.

وی از راه‌اندازی مرکز لجستیک شهرک صنعتی اشتهارد با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و تأکید کرد: مدرسه هوشمند با هدف بهره‌برداری فرزندان کارگران شهرک صنعتی در این دهه افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز به افتتاح 22 کیلومتر فاز روشنایی در شهرک صنعتی اشتهارد اشاره کرد و ادامه داد: دو پست برق ۶۳ کیلو ولت در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

فرشی همچنین به کلنگ‌زنی تصفیه خانه شهرک صنعتی نظر آباد نیز اشاره کرد و افزود: شهرک صنعتی سپهر و هشتگرد هم کلنگ‌زنی خواهد شد در این میان بهره‌برداری از یک واحد نیز در دستورکار است.

وی میزان صادرات دلار در سال گذشته را ۳۶ میلیون دلار برشمرد و یادآور شد: این آمار از ابتدای سال تا کنون 100 میلیون دلار اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز به اهمیت توسعه و ارتقاء این مهم و انجام برنامه‌ریزی لازم انجام شده خبر داد تا این ارقام را به حدود ۱۵۰ میلیون دلار در حوزه صادرات صنایع کوچک برسانیم.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi