البرز

بهره برداری از 2 نیروگاه خورشیدی در شهرک های صنعتی البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: 2 نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی اشتهارد و کوثر البرز به بهره برداری رسید.
محمد امین بزازی پور فرشی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: نیروگاه خورشیدی شهرک صنعتی اشتهارد به ظرفیت 15 کیلووات و شهرک صنعتی کوثر به ظرفیت پنج کیلووات راه اندازی شدند.
وی اضافه کرد: بهره برداری از این پروژه ها با هدف استفاده هر چه بیشتر از انرژی های تجدید پذیر در شهرک های صنعتی انجام شد.
بزازی پور فرشی گفت: با هدف توسعه شهرک های صنعتی و ایجاد زیرساخت ها به منظور جذب سرمایه گذار، طرح های عمرانی در این شهرک ها در حال اجرایی شدن است.
وی ادامه داد: به همین منظور عملیات خاکبرداری ،زیر سازی ،جدول گذاری ،کانال بتنی،سیل بند و رمپ اشتهارد2 (امیدالبرز) با اعتباری افزون بر 55 میلیارد ریال در حال اجرا است.
بزازی پور فرشی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح ارتقای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی نظرآباد اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح با دبی یک هزار و 600 متر مکعب بر ثانیه در دستور کار قرار گرفته و پس از انجام مطالعات در آینده ای نزدیک عملیاتی می شود.
وی ادامه داد: واحدهای تولیدی موظفند فاضلاب خود را پیش از ارسال به شبکه تصفیه شهرک پایش و پالایش کنند تا از ورود خام فاضلاب به تصفیه خانه و اخلال در عملکرد آن جلوگیری شود.
بیش از سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در این استان مشغول به فعالیت هستند.

19 پروژه عمرانی در شهرک های صنعتی البرز در حال اجرا است

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج-ایرنا-مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: 19 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال در شهرک و نواحی صنعتی این استان در حال اجرا است.
19 پروژه عمرانی در شهرک های صنعتی البرز در حال اجرا است
محمد امین بزازی پور فرشی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: زیرسازی و آسفالت، گازرسانی، شبکه روشنایی، بهره‌برداری و نگهداری تصفیه‌خانه فاضلاب، ایستگاه تقلیل فشار گازو جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی از مهم‌ترین پروژه‌های در حال اجرا در شهرک‌های صنعتی استان است.
وی با بیان اینکه تامین زیرساخت در شهرک های صنعتی مهم‌ترین برنامه های این شهرک است اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی با هدف تکمیل و تجهیز شهرک‌ها ی صنعتی و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات به بخش تولید و صنعت انجام می‌شود.
بزازی پور فرشی ادامه داد: پروژه‌های عمرانی بر مبنای نیاز و برنامه عملیاتی مصوب و تدوین‌شده در شهرک‌های صنعتی استان برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد دسترسی شهرک های صنعتی اشتهارد و نظر آباد به بزرگ راه چرمشهر– آبیک خاطر نشان کرد: این بزرگراه دسترسی شهرک های صنعتی استان به راه های مواصلاتی دیگر استان ها را تسهیل می کند.
بزازی پور فرشی با اشاره به اینکه این راه مواصلاتی از مسیر شهر اشتهارد و نظرآباد عبور می کند گفت: دسترسی این شهرستان ها با طی مسافتی 20 کیلومتری و در تقاطع زیاران - طالقان و یا تقاطع جاده ماهدشت -اشتهارد ممکن می شود.
وی ادامه داد: با پیگیری های به عمل آمده و بر مبنای مذاکراتی که توسط شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با مشاورین طرح انجام گرفته، توافقاتی به عمل آمده که دسترسی به این بزرگراه در جنوب شهرستان نظرآباد در مجاورت روستای نجم آباد ایجاد شود.
اتوبان چرمشهر- آبیک به طول 158 کیلومتر از چرمشهر در استان تهران آغاز و به شهرستان آبیک تقاطع زیاران طالقان در استان قزوین متصل می شود.
این پروژه در 4 قطعه در حال انجام است که به گفته مسولان، 2 قطعه در دهه فجر و 2 قطعه باقیمانده در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان البرز معرفی شد

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، طی حکمی از سوی تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، شهریار کناریوند به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان البرز منصوب شد.

در آئین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان البرز که با حضور جمعی از معاونین و مدیران کل سازمان ثبت، رئیس و اعضای شورای قضایی استان، محمد جواد کولیوند نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی، روسای واحد‌های ثبتی و اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان برگزار شد، سهراب عزیزالهی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت با اشاره به تحولات گسترده در تمامی فرآیند‌های کاری، زیرساخت‌ها و شیوه‌های ارائه خدمت در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شاید از معدود دستگاه‌هایی است که تکالیف خود در راستای قانون برنامه پنجم توسعه را به صورت کامل به انجام رسانده و در راستای برنامه ششم نیز به تمامی تکالیف خود تا کنون عمل نموده است.

عزیزالهی با بیان اینکه همه این اقدامات ابزاری برای ارائه خدمات بهتر به مردم است، اظهار داشت: اعتماد مردم به حاکمیت سرمایه‌ای بزرگ برای کشور است و هرکسی به تقویت این پیوند کمک کند بیشترین خدمت را به مردم و انقلاب کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت توسعه ثبت رسمی و تکمیل طرح کاداستر را از نیاز‌های بسیار مهم کشور برای ریشه کن کردن فساد و زمین خواری عنوان کرد و خواستار توجه ویژه دولت و مجلس به بودجه کاداستر در تدوین برنامه بودجه سال آینده شد.

احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت یک سازمان ثبت پیشرو به عنوان لازمه جامعه توسعه گرا، گفت: هرگونه خلل در نظام ثبتی کشور موجب اخلال در کار سایر دستگاه‌ها بویژه دستگاه قضایی خواهد شد.

وی افزود: این سازمان همپای کشور‌های پیشرفته سطح خدمات دهی خود را ارتقاء داده است که باید مورد توجه و حمایت‌های جدی قرار بگیرد.

در این مراسم از خدمات عباس مرادخانی مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان البرز تقدیر شد. گفتنی است کناریوند مدیرکل جدید ثبت استان البرز پیش از این مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قزوین بوده است.

سیل خروشان عاشقان ثارالله در اربعین البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج- ایرنا- همزمان با سراسر کشور، هزاران عاشق ودلباخته حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) در استان البرز با برگزاری مراسم پیاده روی با عنوان« جاماندگان اربعین حسینی» در سوگ سرور و سالار شهیدان کربلا اشک ماتم ریختند.
سیل خروشان عاشقان ثارالله در اربعین البرز
به گزارش ایرنا، هیات ها و دسته های عزاداری از نقاط مختلف کرج و دیگر شهرستان های استان البرز با تجمع در آستان مقدس امامزادگان با گریه های خاندان اهل عصمت و طهارت (ع) در کربلای معلی همنوا شدند.
عزاداران البرزی همچون شرکت کنندگان در همایش میلیونی پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی و نجف اشرف سوگ و ماتم خود را از این غم بزرگ در پیاده روی و عزاداری در خیابان های این استان به نمایش گذاشتند.
پیاده روی عزاداران اربعین حسینی در شهرستان اشتهارد از آستان مقدس امامزادگان ام کبری (س) و ام صغری (س) برای عزاداری به سمت امامزاده سلیمان (ع) انجام شد.
همچنین پیاده روی عزاداران نظرآبادی از مصلای این شهر آغاز و با تجمع در آستان مقدس امامزادگان احمد و محمود (ع) به عزادارای پرداختند.
مردم عزادار شهر تنکمان نظرآباد نیز از مرکز شهر به سمت امامزاده ابراهیم (ع) تنکمان پیاده روی و عزاداری کردند.
اصلی ترین تجمع جاماندگان عاشقان اباعبدالله (ع) در امامزاده محمد (ع) و سکینه خاتون (س) منطقه حصارک کرج انجام شد که عزاداران از 2 مسیر به سمت این امامزاده پیاده روی کردند.
همچنین در شهرستان طالقان عزاداران روستای منگلان از مسجد روستا به سمت امامزاده هارون (ع) جوستان حرکت کردند، ضمن اینکه پس از مراسم عزاداری اربعین مراسم سالگرد شهدای روستای جوستان طالقان هم برگزار شد.
در شهرستان ساوجبلاغ نیز این آیین از مسجد حضرت محمد رسول الله (ص) به سمت امامزاده اظهرالدین (ع) روستای ایغربلاغ انجام شد.
برای شور هر چه بیشتر این مراسم، در طول مسیر موکب هایی برپا شد که به عزاداران خدمات ارائه دادند.
مراسم عزاداری و قرائت زیارت اربعین در 15 امامزاده و بقعه متبرکه انجام شد که علاوه برتجمع در بعضی از امامزادگان در دیگر بقاع مراسم تعزیه خوانی، برپایی خیمه معرفت، ایستگاه صلواتی، ایستگاه مشاوره وقف و پاسخگویی به مسایل شرعی نیز انجام شد.
استان البرز حدود 100 بقعه متبرکه و امامزاده دارد.

۴۵ درصد اشتغال استان البرز در بخش صنایع است

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز، جهانگیر شاهمرادی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی اشتهارد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازدید امروز ما از شهرک صنعتی اشتهارد در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز برگزار شد.

وی افزود: ما در استان معمولا هفته ای یک بار جلسات این کارگروه را برگزار می کنیم که عملا در این هفته این جلسه دو مرتبه برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: با توجه به اینکه ۴۵ درصد اشتغال استان البرز در بخش صنایع است که با رونق تولید، شکل گیری واحدهای تولیدی جدید و گسترش فعالیت آنها مساله بزرگی به نام بیکاری نیز از میان رفته و اشتغال پایدار به عنوان یکی ضروریات جامعه تحقق خواهد یافت.

در این بازدید که استاندار البرز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند، شرکت چای دبش با مساحت 6 هکتار که تاکنون 450 اشتغال ایجاد کرده خط تولید جدید خود را عملیاتی کرد.

همچنین در این شرکت، دستگاه چاپ و بسته بندی مواد غذایی برای بسته بندی مدرن چای با اعتبارات بخش خصوصی آغاز به کار کرد.
مقصد بعدی بازدیدها شرکت پاد الوان پاک بود که در عرصه چاپ و بسته بندی مواد غذایی و تولیدات دارویی فعالیت داشته و به عنوان صادر کننده نمونه در سال جاری 150 شغل ایجاد کرده است.
همچنین در این سفر یک نیروگاه تولید برق با ظرفیت تولید 5 مگاوات در شرکت پاد الوان پاک اشتهارد آغاز به کار کرد.

میزان اشتغال ایجاد شده این دو کارخانه صنعتی 400 شغل جدید است که با توسعه و گسترش فعالیتها حاصل شده است.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi