برگزاری نخستین تور کتاب کودک در استان البرز

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

برگزاری نخستین تور کتاب کودک در استان البرز

کرج-ایرنا- مدیرآموزش و پرورش اشتهارد گفت : نخستین تور کتاب کودک در استان البرز به همراهی سفیران یار مهربان در دبستان حکیم نظامی روستای نکوجار این شهرستان با شعار ' اهداء کتاب ، اهداء اندیشه ' برگزار شد.
مهدی شاه بختی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تور کتاب در شهرستان اشتهارد با نام ' اتومبیل کتاب فاطر' به کوشش احمد شاه بیگ از فرهنگ دوستان این شهرستان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و اهداء کتاب طراحی و اجرایی شده است.
وی با اشاره به اینکه کتاب نقش موثری در تغذیه ذهن انسان دارد یاد آور شد: در این تور کارشناسان از آثار مفید مطالعه کتاب به زبان ساده برای کودکان و دانش آموزان در مدارس اشتهارد به ویژه مدارس روستایی سخن می گویند.
وی بیان کرد: ' اتومبیل کتاب فاطر ' در سال جدید استارت خورد و بزرگترین تور کتاب کودک با شعار یار مهربانم را دبستان روستای نکوجار اشتهارد برگزار کرد.
وی تصریح کرد: در این تور کتاب برای والدین نیز در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و اهدای کتاب مطالبی از نگاه کارشناسان فعال در عرصه قلم و آگاهی بخشی در خصوص نقش مهم مطالعه درکیفیت بخشی زندگی فردی و اجتماعی، موفقیت و کسب مهارت های زندگی ارائه شد.
مدیرآموزش و پرورش اشتهارد از این تور کتاب بعنوان یک رخ داد مهم فرهنگی و آموزشی در استان البرز به ویژه در مدارس و کانون خانواده یاد کرد.
شاه بختی دانایی را مهمترین سرمایه زندگی انسان دانست و خاطر نشان شد: شعار این تور کتاب نیز اهداء کتاب ، اهداء زندگی است تا به افراد جامعه به ویژه جامعه هدف که کودکان و دانش آموزان هستند با این سرمایه ارزشمند شناخت بیشتری پیدا کنند.
وی گفت:هرسال طی چند نوبت توسط موسسه شکوه فرهیختگان فاطر، جهت تهیه و در دسترس قرار دادن منابع مورد نیاز در قالب توزیع کتابهای داستان ، شعر ، لوح آموزشی بهمراه جوایز در دانش آموزان روستائی اشتهارد برگزار می شود.
وی تاکید کرد: بزرگترین هدف این طرح ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی در سنین کودکی در میان دانش آموزان است.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi