شهید مطهری چراغ همیشه روشن این سرزمین است

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در اشتهارد

اعلام زمان آزمون مدارس استعدادهای درخشان در البرز

کرج - ایرنا- مدیر آموزش و پرورش البرز گفت: شهید مطهری چراغ همیشه روشن این سرزمین به ویژه برای معلمان است زیرا از مکتب او می توان درس های فراوانی آموخت.
به گزارش ایرنا، خسرو ساکی روز چهارشنبه در آئین تجلیل از معلمان نمونه استانی و منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان اشتهارد ضمن تبریک روز و هفته معلم افزود: خودم و همه شما معلمان عزیز را به توجه و مطالعه زندگی معلم نمونه همیشه جاوید ایران اسلامی استاد شهید مرتضی مطهری توصیه می کنم تا در زندگی خود درس چگونه زندگی کردن و چگونه زیست را بیش از پیش بیاموزیم و به شاگردانمان آموزش دهیم .
وی اظهار کرد: سالروز شهادت استاد مطهری را روز معلم نامیدند که پیامش این است که اگر می خواهیم الگو و نمونه ای را چراغ راه کنیم از معلم شهید مطهری که چراغ همیشه روشن این سرزمین است بهره ببریم.
مدیری کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به نامگذاری روزهای مختلف در تقویم کشور خاطر نشان شد: این نامگذاری ها یک پیام دارد و آن این است که برای توجه دادن به جامعه به موضوعی آن را یاد آوری کنند تا آن موضوع مهم ماندگار بماند و انتقال داده شود.
ساکی یاد آور شد: هفته معلم فرصتی را فراهم می کند تا ما معلمان ابتدا نقش و اهمیت جایگاه آموزش و پرورش برای عموم مردم و آحاد جامعه تبیین کنیم که همه به مشارکت دعوت شوند تا با مشارکت آحاد مردم بویژه اولیای دانش آموزان بتوانیم وظیفه خطیر تعلیم و تربیت و تربیت را بهتر از گذشته عمل کنیم .
وی وظیفه معلمان را تبیین نقش خطیر تعلیم و تربیت دانست و گفت در ضرورت و اهمیت تعلیم و تربیت به همین نکته بسنده می کنم که گوهر وجود آدمی منوط به تعلیم و تربیت است و به همین دلیل است که خداوند سبحان پیامبران و در رأس همه رسول اعظم (ص ) را برای تربیت و تعلیم بشر فرستاده شدند که نبی مکرم اسلام (ص ) خود را معلم معرفی کرد .
وی در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان پرداخت و گفت ما در سال 1392 مجمع کلاسهای کاربردی در اختیار آموزش و پرورش در فضای فیزیکی 9086 واحد بود که که در حال حاضر 10437 واحد می باشد .
وی تصریح کرد: 1351کلاس درس در البرز با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت مردمی در طول این سه سال و چند ماه ساخته و افتتاح شده است.
ساکی گفت : در زمینه توسعه فضاهای علمی ، نیز اولین آزمایشگاه سلولها بنیادی بازساختی که در جهت دهی فرزندان استان به سمت علوم نوین و هایتک است سه هفته پیش در البرز گشایش یافت.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز بیان کرد: بیش از 62 مدال در المپیادهای علمی ، 500 مدال در مسابقات ورزشی و 350 مدال در مسابقات فرهنگی ، هنری از دیگر دستاوردهای این استان است که همه اینها ثمره تلاش معلمان عزیز البرزی است.
ساکی ادامه داد : ارتقاء رتبه 12 در دوسال پیاپی که دانش آموزان در آزمون سراسری می باشد که در گزارشات سازمان سنجش کشور 13 رتبه افزایش داشته است .
در این آئین از 106 معلم شاخص شهرستان استهارد با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.
البرز 440 هزار دانش آموز و 25 هزار معلم شاغل دارد.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi