تلفات برق اشتهارد کاهش یافت

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در اشتهارد

کرج - ایرنا - مدیر توزیع برق شهرستان اشتهارد اعلام کرد که تلفات برق این شهرستان از ۴.۲ درصد در سال گذشته به ۳.۲ درصد در سال جاری رسید.

مسلم دهقان نیری روز چهارشنبه به ایرنا گفت: در انتهای سال ۱۳۹۷ تعداد مشترکین این شهرستان ۲۰ هزار و ۱۳۸ انشعاب و پیک بار آن ۱۱۴ مگاوات ساعت بوده که فروش انرژی ۶۱۴ هزار مگاوات ساعت معادل ۵۹ میلیارد ریال بوده است.
وی تصریح کرد: در اشتهارد ۲ شهرک صنعتی فعال وجود دارد که ۲ پست فوق توزیع که در مجموع ۱۸۰ مگاولت آمپر ظرفیت دارند، برق اشتهارد را تأمین می‌کنند. با توجه به رشد روز افزون اشتراک‌های صنعتی، توجه ویژه به احداث و تقویت زیرساخت در حوزه فوق توزیع و انتقال در این شهرستان ضروری است.
دهقان نیری اظهار داشت: در حال حاضر تأسیسات موجود شهرستان اشتهارد دارای ۶۸۹ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۸۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۷ هزار و ۳۷۸ دستگاه چراغ روشنایی معابر، ۳۴ فیدر فشار متوسط، هزار و ۷۴۴ دستگاه پست هوایی، ۱۸۴ دستگاه پست زمینی اختصاصی و یک دستگاه پست زمینی عمومی می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه ۸۷ درصد مصرف برق شهرستان اشتهارد را مشترکین صنعتی مصرف می‌کنند افزود: درصد تلفات شبکه در سال ۹۴ از ۵.۹ درصد به ۳.۹ درصد در پایان سال ۹۷ رسیده که این عدد از هدف تعیین شده پایین‌تر می‌باشد هدف تکلیفی سال ۹۷ عدد ۴.۲ درصد بوده که موفق شدیم این عدد را به ۳.۹ کاهش دهیم.
مسلم دهقان نیری مدیر توزیع برق اشتهارد گفت: در بحث کشف انشعابات غیرمجاز در سال ۹۷ جمعاً ۲۵۹ انشعاب غیرمجاز کشف و مبلغ ۵۷۴ میلیون تومان بهای انرژی و ۱۲۲ میلیون تومان خسارت به شبکه وصول شده است که این منطقه برای سه سال متوالی رتبه اول و رسیدن به هدف کاهش تلفات برای ۲ سال متوالی رتبه اول و رسیدن به هدف وصول مطالبات کمترین زمان احداث شبکه برای تأمین برق مشترکین برای سه سال متوالی که ۱۵۰ روز بود و در ۱۸ ماه گذشته ۸ مرتبه رتبه اول و ۴ مرتبه رتبه دوم در ارزیابی ماهانه مناطق کسب کرده است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۷ از مجموع حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پاداش پرداخت شده به مشترکین همکار در طرح‌های مدیریت مصرف تابستان ۹۷ کل شرکت پرداخت شده که مبلغ ۷۵۲ میلیون تومان مربوط به شهرستان اشتهارد بوده و در سال گذشته سهم بسیار قابل توجهی که بالغ بر ۴۰ درصد مدیریت مصرف می‌باشد را برای عبور از پیک تابستان داشته است این در حالی است که ۹ درصد فروش انرژی شرکت را دارا بوده است. در ضمن بیشترین عددی که یک مشترک به عنوان پاداش همکاری در مدیریت بار تابستان ۹۷ دریافت کرد مربوط به شرکت فولاد چدن آذر به مبلغ ۱۶۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است.
وی در ادامه افزود: به منظور همکاری در پیشبرد طرح‌های مدیریت مصرف تابستان سال ۹۸ جلسه‌ای با مدیر شهرک صنعتی اشتهارد برگزار شد که در آن جلسه آقای مهندس فرشی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز هم حضور داشتند که تا این لحظه توانستیم ۱۱۰ تفاهم نامه برای مشترکین عمده مدیریت تابستان ۹۸ منعقد کنیم. مولدهای صنایع و مولدها و سایر طرح‌های تشویقی که توانیر اعلام کرده است جزئی از این تفاهم نامه‌ها می‌باشد.
وی در پایان با اشاره به توفیقات شایسته مدیریت توزیع برق شهرستان اشتهارد در زمینه‌های علمی ، فرهنگی و خدمت رسانی به مردم که مورد تقدیر قرار گرفته گفت: مقاله هایLife time Base Method for preventive maintenance of Distribution Transformer در سومین کنفرانس بهره برداری و دیسپایچنگ تبریز در سال ۹۳ توسط آقایان وحید زارعی و محمدرضا عظیمی زاده، کنترل کیفی و تست فنی ترانسفورماتورهای عمر بالا در شرکت توزیع نیروی برق البرز در پنجمین کنفرانس بهره برداری و دیسپاچینگ – اردبیل در سال ۱۳۹۵ توسط آقایان محمدرضا عظیمی زاده و مسلم دهقان نیری، تأثیر دو سناریو در بخش کشاورزی بر روی مصرف کلان انرژی کشور با چشم انداز ۱۴۰۰ – مقاله برتر در کنفرانس بین المللی انرژی – پژوهشگاه نیرو در سال ۱۳۹۷ توسط آقایان محمدرضا عظیمی زاده مسلم دهقان نیری و مقاله بررسی فنی – اقتصادی نصب پله خازنی ثابت در پست‌های هوایی مشترکین صنعتی جهت حذف توان راکتیو، بی باری ترانسفورماتور بمنظور کاهش تلفات در بی باری شبکه در کنفرانس چالش‌های مهندسی برق استان البرز در سال ۱۳۹۷ که توسط آقایان محمدرضا عظیمی زاده مسلم دهقان نیری ارائه شده است.

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi