پنج روستای البرز به شبکه گاز کشور پیوستند

نوشته شده توسط مدیر سایت. ارسال در البرز

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان البرز اعلام کرد که همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر پنج روستای تابعه این استان به شبکه گاز سراسری پیوستند.

حسین تقی نژاد روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : عملیات گازرسانی به این پنج روستا شامل قوزلو، حسن آباد، سپیداران، اسکول دره و گل دره از ابتدای سال جاری آغاز شد و اکنون تکمیل شده است.

وی با اشاره به اعتبار این پروژه ها، خاطرنشان کرد: ۶۷ میلیارد ریال برای پروژه قوزلو و حسن آباد در شهرستان اشتهارد، ۳۱ میلیارد ریال برای پروژه سپیداران و اسکول دره در شهرستان ساوجبلاغ و هشت میلیارد ریال برای پروژه گل دره در شهرستان نظرآباد هزینه شده است.

به گفته وی، با بهره مندی پنج روستای فوق با ۱۶۰ خانوار جمعیت، درصد بهره مندی گاز طبیعی خانوار روستایی در استان البرز از ۸۴ درصد به ۸۴.۵ درصد رسیده است.

فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا- کرج کلنگ زنی می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز همچنین در خصوص کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال بوئین زهرا-کرج گفت: این خط انتقال به طول ۶۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال در ۲ فاز یک و ۲ است که فاز نخست به طول ۴۱ کیلومتر از بوئین زهرا تا نجم آباد و فاز دوم به طول ۲۳ کیلومتر از نجم آباد تا چهارباغ البرز امتداد دارد که در فاز اول پیمانکار انتخاب، مسیرسازی پروژه انجام و ۴۰ کیلومتر لوله پوشش شده و در زمان حاضر، در مرحله حمل به محل پروژه و شروع جوشکاری و عملیات نصب لوله است. برای فاز دوم این پروژه نیز پیمانکار انتخاب شده و در حال آماده سازی مسیر پروژه هستیم ، شروع پروژه مذکور در فاز اول ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری بوده و بهره برداری از این پروژه آخر سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

تقی نژاد، دستاورد این پروژه را تامین انرژی پاک و برقراری جریان پایدار گاز با افق ۵۰ ساله استان البرز در سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی دانست و افزود: همچنین امکان گازرسانی به شهرک های بزرگ صنعتی اشتهارد، نجم آباد و ساوجبلاغ، گازرسانی به شهرک های بزرگ گلخانه ای برنامه ریزی شده، گازرسانی به روستاها و توسعه صنعت و رونق تولید فراهم خواهد شد.

وی اظهار داشت: به لطف خداوند متعال و تلاش کارکنان این شرکت، بار دیگر شاهد دستاوردهای جدید و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ایران و تحول در شهرها و روستاهای محروم خواهیم بود.

میزان بهره مندی گاز طبیعی خانوار شهری استان البرز ۹۹.۹ درصد است.

شرکت گاز استان البرز اکنون حدود ۸۷۶ هزار مشترک دارد.

  • طراحی سایت
  • سایت اشتهارد
  • ویدئوی هفته

طراحی وب سایت داینامیک (Dynamic) با قابلیت مدیریت محتوا (CMS)

کلیه وب سایتهای كه به دست طراحان ما انجام مي شود جدا از تعداد  صفحات به صورت کاملا پویا ( dynamic ) و مبتنی بر نرم افزار مدیریت محتوای ( CMS )  طراحی و پیاده سازی می گردند

امکانات سایت

اخبار،مقاله،گالری تصاویر،فیلم ... .

پشتیبانی

بخش تماس با ما آدرس ایمیل .

دسترسی های کاربری

بزودی .

بخشهای ویژه

سایت اشتهارد .

ویدئوی هفته video-this-week

درباره ی سایت اشتهارد

logo

سايت اطلاع رسانی اشتهارد  www.eshtehard.net  باهدف ايجاد بستر مناسب جهت درج اخبار واطلاعات مورد نياز مخاطبان خود در سال 1385 تاسيس گرديد

اين سايت جهت غني نمودن اطلاعات بازديد کنندگان خود بخشهای گالری تصاویر | انجمن های اشتهارد | اخبار | دریافت فایل | نظر سنجی | مقالات | لينکهاي وب | نقشه گوگل | بازي | که درزمينه هاي مختلف جمع آوري و تدوين شده است را بصورت رايگان در  اختيارتمام بازديد کنندگان قرار مي دهد. logo-samandehi